Pinec v Nezvěsticích

Je to tady! Kompletní soutěžní ročník 2021/2022 je historií a slíbený sumář je zde. Původně jsem to chtěl pojmout jako vítěznou ódu na všechno, ale z oddílového hlediska to tak být nemůže. Životní cíl hráčů družstva A byl sice splněn a po 27 letech budou Nezvěstice v divizi, družstvo B naopak po nelehké a zdlouhavé sezóně skončilo v OP1 poslední a tím pádem sestoupilo do OP2. Kdybych to měl zprůměrovat, bylo by to tedy za 3. Ale já to vidím trochu líp, takže dávám na vysvědčení před prázdninami za 2. 🙂

Teď bych chtěl pár slov věnovat družstvu B a stručně popsat, jak sezónou proplulo.Bčko odstartovalo sezónu s jasným cílem. Tím byla záchrana. V první polovině soutěže to vypadalo nadějně, těsné prohry a jedna vybojovaná výhra dávaly šance na úspěch. Bohužel pak zasáhla „vyšší moc“ a od tohoto okamžiku už to bylo těžké. Odložená šňůra zápasů a následné zdravotní komplikace vystavily stopku do konce sezóny Slávovi Hachovi, jednomu ze základních pilířů soupisky. Naštěstí se už vrátil zpátky k tréningu, ale v kritické části sezóny chyběl. Doplnil ho sice Jirka Hodek a zaskočil také Venca Hobl, na záchranu to ale nestačilo.Nicméně naši hráči ukázali, že mají stále chuť jít do toho naplno a v příští sezóně budou soupeřům určitě zatápět. Potřeba je ještě zmínit Vencu Havlíčka (který zanedlouho dovrší 80 let!), „juniora“ Frantu Kantora a Zdeňka Hejduka, kteří odehráli celý ročník. Bez nich by to nešlo a za reprezentaci oddílu jim moc děkujeme.

Přecházíme k družstvu A. Průběh sezóny jste měli možnost relativně podrobně sledovat a nebudu to zbytečně rozebírat. Pojmu to spíš jako takovou historickou sondu současného Ačka.Generační obměna byla zahájena někdy mezi léty 2003 - 2005.Píšu zahájena, protože se ukázalo, že tento proces není jen tak něco a zabere cca 10 let. Bohužel STIS zná dějiny pouze do roku 2011 a do roku 2010 jsem toho za Ačko moc nezahrál, takže o úplném počátku nástupu naší generace toho říct moc nedokážu. Nicméně obměnu zahájil Váša Hach, toho času mládežnická hvězda (viz fotogalerie), který si svými výkony zasloužil nominaci do A družstva, tehdy startujícího v KP2. Zmínit je potřeba ještě zdemyslického odchovance Ondru Rouse, který se jako druhý v té době začal v Ačku prosazovat. Tahle dvojka byla také u prvního postupu do KP1 v roce 2010. Bohužel to tehdy nebylo úplně ono a výsledkem byl rychlý sestup zpátky do KP2. Nebyla to ale úplně špatná doba. Výsledky sice nebyly, ale legendární výjezdy s Vencou Havlíčkem za volantem si budeme do konce života pamatovat. Společensky se také dařilo, takže herní „střídavě oblačno“ vlastně ani nevadilo. V tomto období se do Ačka premiérově prosadila i moje maličkost. Tehdy mě ping pong začal nějak víc bavit a dokázal jsem si, že i úplný dřevák může překročit svůj stín. Přibližně sezónu po mě se začal prosazovat po restartu kariéry Hodo a naopak konec kariéry z rodinných důvodů ohlásil Ondra.Tím byl základ dnešní podoby družstva položen.

Dostáváme se do roku 2014 a naší trojku doplňoval legendární a nestárnoucí Venca Havlíček. Náš cíl byl tehdy hlavně o záchraně, ale dařilo se nám i přes občasné výpadky (např. legendární výjezd na Union v sezóně 2014/15), hrát spíš lepší střed. Poté oznámil Venca Havlíček svůj úmysl přestoupit do Bčka a před námi vyvstal nelehký úkol. Kým ho nahradit? Sice jsme byli po všech stránkách perspektivní, ale z neznámých důvodů se k nám nikdo nehrnul. Nezbylo tedy nic jiného, než se pokusit aktivně někoho zlanařit. Po bedlivém skautingu padla volba na Slávečka Zoubeleho ml., startujícího tehdy za svůj domácí Sokol Osek. Osek premiérově postoupil do KP2, ale po jedné sezóně se vracel zpět do okresu. Slávečka se nám povedlo namluvit a zároveň tím i spřátelit naše oddíly. A že to byl kauf! Hned na prvním výjezdu Sláveček ukázal, že za to umí vzít. Pak se to pravidelně opakovalo, často společně s podvečerními návštěvami v Oseku a nakonec Sláva st. oznámil, že by si junior mohl dát od Váši a Hoda pauzu, aby se nemusel náhle stěhovat. 😃 Jojo, to byly časy… Mimo společenské záležitosti se ale Slávečkovi začalo dařit i herně a nás to katapultovalo až těsně pod vrchol. Vítěze soutěží následujících 2 sezon nebudu radši komentovat, ale pak se i na nás usmálo štěstí. Po vítězství v baráži jsme postoupili do KP1 a v premiérové sezóně jsme skončili na solidním 4. místě. Upřímně jsme tu KP1 mohli hrát možná už v předchozích 2 sezónách, ale znáte to. Projekty lokálních „velkoklubů“… No nic, jdeme dál. Slávečkova éra byla všeobecně úspěšná. Musím zmínit legendární výjezdy do Tachova, Kdyně, Domažlic…

Následovala vynucená pauza, která ale přinesla radostné přírůstky. Nejprve v Nezvěsticích, pak se zadařilo i na Oseku. Sice se tím zredukoval čas na trénink a moje ambice šly razantně dolů, ale i po ne úplně vydařeném startu letošní sezóny se nám povedlo kolektivním výkonem zvítězit a vybojovat postup do divize. Naposledy se u nás hrála v roce 1995… Už dříve jsem zmínil v jednom ze zdejších textů, že nám životní laťku nastavil Venca Havlíček. Divizi do důchodu. Je to tady! Že je důchod tak blízko, to jsem si fakt nemyslel. 🙂

A jsme tady dnes. Děkovačka na závěr. Děkujeme všem členům oddílu TJ Sokol Nezvěstice a TJ Sokol Osek. Bez nich bychom se nikdy do těch divizních vod ani nepodívali. Děkujeme také našim rodinám, bez jejichž podpory by to vůbec nešlo. Ukázalo se, že právě rodina je velký motivační prvek, když není úplně hodně času na trénink. Velký dík patří také všem naším fanouškům. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň i příští rok a podpoříte naši záchrannou misi v divizi. Na závěr děkujeme také soupeřům a KSST Plzeň za organizaci soutěží.

Tady jsem to původně chtěl ukončit, ale pak mi došlo, že bude nutností ještě zmínit legendární hlášky, které formovaly naše dřívější roky za stolem.

„Hni se!!!“ – nejčastější a nejhlasitější hláška, netřeba komentovat.

„Ty seš tak blbej, že kdyby on si za tim stolem lehnul, ty pudeš a lehneš si vedle něj“. – parafráze na téma „hraj svoji hru“.

„Ty zahraješ a kouříš!“ – parafráze na téma „nepodceňuj to“.

„Až pudou jednou hloupý do nebe, tak ty s Paroubkem ponesete prapor!“ – v čase kolem 23:00 po asi 10. prohrané čtyřhře.

„Jen borci umí hrát a žrát. A vy na to nemáte! Vyberte si jenom jedno a to dělejte pořádně!“ – po prohraném utkání, někdy mezi lety 2012-15.

„Kde je Hobl?“ „Doma, má vodu v koleni.“ „Co to povídáš za blbost? Jak může mít Hobl vodu v koleni, když pije jenom pivo?“ - 🙂🙂🙂

A teď už to bude opravdu všechno. Připravil jsem tedy ještě speciální „vzpomínkovou“ fotogalerii, která je tentokráte obzvláště výživná.

Sportu zdar!

Pic M.