Mladší žačky Mistryně České republiky!!!

V podvečer mistrovstí

Ve čtvrtek proběhla na stadiónu závěrečná fáze příprav na MČR mladších žaček 2022. Pod vedením hasičů byly vztyčeny dva stany, připraveny šatny pro zúčastněná družstva a zázemí pro rozhodčí a ředitele turnaje.

Momentky z přípravy

První den

V pátek 17. 6. 2022 bylo na našem stadiónu v 10:00 zahájeno MČR v národní házené v kategorii mladších žaček. Naše holky vstoupily do turnaje až ve třetím zápase, zato s velkým elánem. Po exhibičním výkonu porazili Bakov 28:2. Ve svém druhém a posledním zápase dne zdolaly Litvínov 18:10. Výhra se nerodila lehce, první poločas bylo trápení, některé hráčky i slzu uronily, ale nepříznivý vývoj z prvních minut dokázaly otočit na poločasových 9:7. Druhý poločas už byl zcela v naší režii a mohla propuknout ohromná radost.

Druhý den

Sobota 18. 6.2022 - další historický mezník našeho oddílu. Mladší žačky vyhrávají oba své zápasy a v předstihu si tak zajišťují titul Mistryň České republiky v národní házené. Nejprve v dopoledním zápase poráží Ostopovice 25:6 (14:4) a v odpoledním zápase dosud neporaženou Studénku 26:11 (13:7).

Třetí den

Vše dopadlo jak jsme si vysnili. Mladší žačky získaly titul Mistryň České republiky v národní házené. Poslední zápas se Sokolem Krčín byl jen formalita, jeho výsledek už nemohl na našem vítězství nic změnit. Zahrála si celá lavička a v poklidu, ve velké vedru, holky potvrdily svoji letošní nadvládu a dokráčely k výhře 23:2 (13:2)

Po posledním zápase a nějaké době na sečtení výsledků proběhlo vyhlašování výsledků a ukončení turnaje. Oslavy propukly na večer v sokolovně, kde jsme ještě přivítali naše mladší žáky, kteří si z Poháru ČR v Chropyni přivezli hezké páté místo.

Další informace, fotky, tabulky, videa tady [odkaz]