Liga: Napsali o nás

Nezvěstice zvítězily vysoko nad Nýřany

První liga národních házenkářů spěje ke svému závěru, na programu byla dvě čtvrtfinálová utkání, která proti sobě svedla družstva ze stejného regionu. Zatímco Dobruška překvapila vítězstvím na hřišti třetího Krčína (16:14), Nezvěstice doma neponechaly nic náhodě a poradily si s Nýřany (24:16).

Trenér Daniel Havlíček (na archivním snímku) dovedl národní házenkáře Nezvěstic po čtyřech letech do play-off a ve čtvrtfinále si poradili i s Nýřany. V neděli budou hrát o finále v Příchovicích. 
Foto: Deník/Zdeněk Vaiz

Vítězné týmy postupují do semifinále, Dobruška nastoupí v neděli od 16 hodin u vítěze základní části Sokola Tymákov, Nezvěstice čeká už dopoledne v 10.30 další západočeské derby, tentokrát v Příchovicích, na hřišti druhého týmu po základní části. „V jarní části jsme tam o dost prohráli,“ připomněl nezvěstický kouč Daniel Havlíček nedávnou porážku v Příchovicích (18:24). „Uvidíme, jak si povedeme tentokrát,“ doplnil mnohoznačně a v hodnocení se vrátil k vítěznému čtvrtfinále.

TJ Sokol Nezvěstice – TJ Nýřany 24:16 (12:8)

„Povedl se nám vstup do zápasu. V obraně jsme se připravili na nýřanského střelce Gabriela, těsným bráněním po celém hřišti jsme jeho sílu eliminovali,“ popisoval kouč Nezvěstic, které se do play-off probojovaly po čtyřech letech. Proti Nýřanům už v první půli navýšily vedení na 12:8. „My jsme točili všech šest útočníků, tím jsme hráli ve velkém tempu a dostávali jsme obranu Nýřan pod tlak. Těžce nám bylo pouze při pětiminutovém vyloučení dvou hráčů, ale i to jsme přečkali a pak se snažili dohrát zápas na jistotu,“ připomněl Daniel Havlíček a vysekl poklonu nezvěstickým fanouškům. „Hnali nás za vítězstvím, oba týmy je odměnily pohlednou házenou,“ dodal.

Zdroj: Zdeněk Soukup, Plzeňský Deník