Liga: Pětačtyřicet branek v Modřanské rokli

Pětačtyřicet branek v Modřanské rokli v národní házené žen. Modřany - Nezvěstice 20:25

Kristýna Jirásková na obrázku s míčem v ruce s devíti brankami zatížila skore soupeře

Poslední květnovou neděli bylo na okraji Modřanské rokle na hřišti národní házené zdejšího Spartaku v čase kolem poledne opět  rušno. Modřanské házenkářky se zde utkaly s házenkářkami z Nezvěstic  ve skupině E o udržení v duelu, ve kterém hráčky hostujícího týmu vedly od samého začátku.

Jen tak pro orientaci, z obce Nezvěstice  to mají tamější obyvatelé přibližně stejně daleko do Rokycan i  do Plzně. Do Prahy si však přijela děvčata z Plzeňského kraje  pro zaslouženou výhru.

"Jsem docela spokojená, i když jsme prohrály, ale při střelecké aktivitě soupeřek jsme nedostaly třicet branek, na které byly hráčky od Rokycan nažhavené,"  řekla pro SportovniListy.cz strážkyně modřanské branky Tereza Sedláková a patrně tím narážela na drtivější porážku Modřan 23:34, kterou utržily Pražanky před měsícem na hřišti v obci Nezvěstice.

Přesto pětačtyřicet branek, které viděli diváci v Modřanské rokli,  byl rekord ženské házené letošního jara na tomto sportovišti. 

Modřanské národní házenkářky tímto v domácím prostředí posledním odehraným zápasem tohoto ročníku se rozloučily se svými věrnými diváky, neboť už je čekají jen dva duely, ale  na cizích hřištích.

Branky: Jirásková Kristýna 9,  Maštalová Anna 9, Malá Eva 1, Malá Markéta 1
Soukupová Kateřina 9, Bažantová Martina 7,  Buřičová  Barbora 5, Mancellari Sára 4
Rozhodoval Jan Málek, Diváků 40

Zdroj: sportovnilisty.cz